Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Eylül Etkinliği – 2.Sezon Açılışı: R Başlangıç Eğitimi (R for Beginners)

September 30, 2017 @ 12:30 pm - 4:30 pm UTC+0

Herkese Merhaba,

Eylül ayı itibariyle 9 ay sürecek 2.sezon etkinliklerimize başlıyoruz! Daha önce R kodları ile uğraşmadıysanız ve bir giriş yapmak istiyorsanız bu ayki etkinlik tam size göre! 

Ek olarak “Temel Istatistik” başlığı altında bir giriş yapacağımızı da belirtmek isteriz.

Katılımcıların laptop ve şarj aletleri ile gelmeleri, bilgisayarlarında R ve R Studio‘nun kurulu olması beklenmektedir.

Etkinliğe gelmeden bu anketi doldurmanızı da rica ediyoruz: anket linki

NOT: Kısıtlı bir eğitim alanımız olduğu için eğitimlere KADIN ve LGBTI katılımcılar haricindekilerin gelmek istedikleri takdirde mail atmalarını ve durumu sormalarını rica ediyoruz. Geleceklerini belirtip sonradan gelemeyecek olan arkadaşlar da RSVP seçeneklerini değiştirirlerse, katılmak isteyenlere yer açılmış olur. Listede ismi yazılı olmayanlar etkinlik alanına alınmayacaklardır. Etkinlik alanına belirtilen saatten önce gelmemeniz önemle rica olunur.  

R indirmek için: https://cran.r-project.org

R Studio indirmek için: https://www.rstudio.com/products/rstudio/download/

Kahve ve kurabiyeler bu ayki sponsorumuz Brokoli Labs ekibinden! Aşağıdaki yollardan ofise ulaşabilirsiniz!

1- Metrobüs kullanıyorsanız: Acıbadem durağından Üsküdar tarafına giden minibüslere binildiğinde “pazar sokağı”nda inip, taksi durağının olduğu sokakta 3 dk yürüdüğünüzde No:24 sağınızda kalacaktır. VEYA Altunizade durağında inip Koşuyolu Caddesi’ne giden minibüslere binip Starbucks’ta indiğinizde yine pazar sokağına inip ulaşabilirsiniz.

2- Marmaray ya da vapur ile Üsküdar’a geldiğinizde, Acıbadem’e giden minibüslere binildiğinde “pazar sokağı”nda inip, taksi durağının olduğu sokakta 3 dk yürüdüğünüzde No:24 sağınızda kalacaktır.

3- Marmaray’da Ayrılık Çeşmesi’nde inip Koşuyolu Caddesi’ne doğru yürüdüğünüzde, Kavram Dershanesi’nin sokağından Cenab Şehabetttin sokağa indiğinizde No:24 sağınızda kalacaktır. 

Details

Date:
September 30, 2017
Time:
12:30 pm - 4:30 pm
Website:
https://www.meetup.com/rladies-istanbul/events/243058733/

Organizer

R-Ladies Istanbul