Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

enteRprise – Microsoft

April 20, 2017 @ 6:00 pm UTC+0

Kwietniowe spotkanie będzie poświęcone korporacyjnej/przemysłowej/wielkoskalowej twarzy R – Microsoft R. 

Pierwszym prelegentem będzie 

Paweł Potasiński

Temat:

Enterprise R wg Microsoft

Opis prezentacji: 

Jeszcze dwa lata temu Microsoft z R-em nie miał wiele wspólnego. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Od momentu zakupu Revolution Analytics korporacja z Redmond integruje R ze wszystkimi produktami i usługami mającymi cokolwiek wspólnego z przetwarzaniem danych. Celem prezentacji będzie przedstawienie zalet (i wad?) integracji R z platformą danych Microsoft (obejrzymy m.in. MRAN, R Server, SQL Server, Power BI).

BIO:

Pasjonat analizy danych i relacyjności, założyciel Polskiej Grupy Użytkowników SQL Server, od niedawna także entuzjasta R. Ukończył automatykę i inżynierię komputerową na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Architekt rozwiązań raportowych i analitycznych. Były pracownik Microsoft. Prywatnie zapalony biegacz.

Drugim prelegentem będzie 

Łukasz Grala

MicrosoftML, czyli machine learning w Microsoft

MicrosoftML nazywane stat-of-the-art Microsoft Machine Learning, jest specjalnym pakietem posiadającym obecny dorobek Microsoft Research i Microsoft w zakresie uczenia maszynowego.

Wśród wielu algorytmów znajdziemy nawet Deep Learning ze wsparciem na GPU. Sesja ma na celu wprowadzenie w możliwości uczenia maszynowego przy użyciu tego pakietu.

Bio

Architekt w firmie TIDK, wlasciciela marki „Data Scientist as a Service”, specjalizujacej sie w rozwiazaniach platformy danych, Business Intelligence i zaawansowanej analityce. Od 2010 roku Microsoft MVP w kategorii Data Platform. Trener, autor szkolen i warsztatów, wykladowca akademicki. Naukowo zwiazany z Wydzialem Informatyki Politechniki Poznanskiej (tematyka baz danych, hurtowni danych, eksploracji danych i uczenia maszynowego). Posiada liczne certyfikaty. Czlonek Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Polish SQL Server User Group PLSSUG. Lider w oddziale poznanskim PLSSUG. Prelegent na licznych konferencjach. Prowadzi bloga

grala.it

Details

Date:
April 20, 2017
Time:
6:00 pm
Event Category:
Website:
https://www.meetup.com/Spotkania-Entuzjastow-R-Warsaw-R-Users-Group-Meetup/events/236341899/

Venue

Sala 107 Wydział MINI PW
Koszykowa 75
Warszawa, PL

Organizer

Spotkania Entuzjastów R – Warsaw R Users Group Meetup